در ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) سال ۲۰۱۵ بود که اپل برای اولین‌بار از اپل واچ رونمایی کرد. به‌تازگی اطلاعاتی منتشر شده‌اند که نشان می‌دهند بعد از گذشت پنج سال و نیم از زمان رونمایی از اولین نسل اپل واچ، اپل واچ با داشتن بیشتر از ۱۰۲ میلیون کاربر به جایگاه با ثباتی دست یافته است.

برای اطلاع بیشتر باید بگوییم که همچنین ۳۰ میلیون نفر در سال گذشته برای اولین‌بار اپل واچ را تهیه کرده‌اند و به جمع کاربران این پوشیدنی هوشمند پیوسته‌اند. این گزارش جدید که توسط Above Avalon منتشر شده است، همچنین نشان می‌دهد که دست‌یابی به رقم ۳۰ میلیون کاربر جدید در سال گذشته، بیشتر از مجموع کاربران جدید این ساعت هوشمند در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ است.

در این گزارش همچنین به این موضوع اشاره شده است که ارائه‌ی خدمات جدیدی توسط اپل مانند +Fitness یکی از دلایل افزایش تقاضا برای این پوشیدنی هوشمند اپل است. با توجه به این اطلاعات منتشر شده می‌توان گفت که این ساعت هنوز جای بسیار زیادی را برای پیشرفت دارد و رقم کاربران این ساعت هوشمند در آینده می‌تواند افزایش چشمگیری را داشته باشد.

همان‌گونه که می‌دانید برای استفاده از اپل واچ باید این ساعت هوشمند را به آیفون متصل کرد. اپل همچنین به‌تازگی از قابلیتی به نام Family Setup رونمایی کرده است که اعضای یک خانواده می‌توانند تمامی اپل واچ‌های دارای فناوری ارتباطی سلولار را با استفاده از اپل آیدی هر شخص تنها به یک آیفون متصل کنند.

انجام شدن این کار باعث می‌شود که اگر فردی در یک خانواده آیفون نداشته باشد، باز هم بتواند از اپل واچ دارای فناوری ارتباطی سلولار استفاده کند. با توجه به این موضوع که وجود آیفون در زمان استفاده از اپل واچ ضروری است، می‌توانیم به اطلاعات جالبی از گزارش منتشر شده توسط Above Avalon دست پیدا کنیم.

نمودار‌های منتشر شده در این گزارش نشان می‌دهند که در حدود %۱۰ دارندگان آیفون (آیفون ۵ یا مدل‌های بالاتر از آن) از اپل واچ استفاده می‌کنند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که تعداد این کاربران هر ساله افزایش می‌یابد و در مقایسه با سال ۲۰۱۵ که اولین اپل واچ در آن رونمایی شد، تعداد دارندگان آیفون که دارای اپل واچ هستند، افزایشی ۳ برابری را داشته است.

با توجه به این موضوع که اپل ویژگی‌های جدیدی را هر ساله به اپل واچ اضافه می‌کند، می‌توانیم بگوییم که تعداد کاربران آیفون که اقدام به تهیه‌ی اپل واچ می‌کنند در حال افزایش است. برای اطلاع بیشتر باید بگوییم که بر اساس گزارش مدیر عامل اپل یعنی تیم کوک بیشتر از ۱ میلیارد نفر در جهان از آیفون استفاده می‌کنند.

اطلاعات اپل واچ

به‌عنوان نمونه در کشور آمریکا، در سال گذشته %۳۵ از کاربران آیفون دارای اپل واچ بوده‌اند. اگر این اتفاق در سرتاسر جهان رخ بدهد و %۳۵ کاربرانی که هم اکنون در دنیا از آیفون استفاده می‌کنند اقدام به تهیه‌ی اپل واچ کنند تعداد کاربران این پوشیدنی هوشمند به ۳۵۰ میلیون نفر خواهد رسید که در مقایسه با رقم ۱۰۰ میلیونی کنونی افزایشی ۲٫۵ برابری را دارد، در حال حاضر %۱۰ از کاربران آیفون در سرتاسر جهان از اپل واچ استفاده می‌کنند.

اگر اپل کاری کند که دارندگان دیگر گوشی‌های هوشمند هم بتوانند از اپل واچ استفاده کنند، انجام این کار باعث می‌شود که بازار بالقوه‌‌ی مربوط به این پوشیدنی هوشمند ۲٫۵ برابر شود. در سناریو آخر باید بگوییم که اگر بعد از انجام این کار توسط اپل تنها %۱۰ کاربران گوشی‌های هوشمند در جهان اقدام به خرید اپل واچ کنند، تعداد کاربران دارای این ساعت هوشمند از ۳۵۰ میلیون نفر فراتر خواهد رفت.